Anne ve Çocuk

Anne Sütünün İnanılmaz Yararları

BEBEĞİNİZİ ANNE SÜTÜ İLE BÜYÜTÜN

Anne Sütünün İnanılmaz Yararları

Anne sütü tüm dünyada bilindiği üzere sayısız faydaları olan mucizevi bileşenleri içinde barındıran bir besindir. Bebek dünyaya getirmek isteyen anne adaylarının çocuğunu büyütürken bilmesi gereken en önemli bilgilerden birisi anne sütünün bebek için mutlaka ihmal edilmeden verilmesi gerektiğidir. Anne sütünün inanılmaz yararları olarak bu yararları sayfamızın ilerisinde ayrıntılı olarak paylaşmaya çalışacağız.

Bebeğiniz dünyaya gelmeden önce onun için çeşitli hayaller kurdunuz ve bebeğiniz nihayetinde doğru ve şimdi kucağınızda. Onu görünce kalbinizi inanılmaz bir heyecanla birlikte korkuların kaplaması da doğaldır. Bu durumda endişe duymanız gerek yok. Çünkü bebeğiniz için ihtiyaç olan şey zaten siz de. Yaradan bu konuda size gerekli olan tüm şeyi sizinle bebeğinizin doğumuyla birlikte göndermiş. Bundan sonra yapmanız gereken bebeğiniz için mucize niteliğinde olan bu besin kaynağını bebeğinize vermeniz. Bebeğiniz ilk dünyaya gözlerini açtığı andan itibaren onu hemen emzirmeye başlayarak ona karşı ilk özel görevinizi yerine getirin.

Anne Sütünün Bebeğinize Yararları inanılmazdır

Bebeğinizi Anne Sütüyle Büyütün!

Sevgili anneler bebeğiniz için anne sütü onun yaşamında oldukça önemli yere sahip bir besindir. Bağışıklık kuvvetinin artmasından, sosyal ve psikolojik gelişim ve zeka gelişimine kadar daha pek çok noktada bebeğinizin her açıdan gelişimine katkı sağlamak için anne sütü alımı bebeğiniz için oldukça önemlidir. Bebeği için en büyük iyiliği yapmak isteyen anneler ilk olarak bebeklerine bu özel ve şifa deposu olan gıdayı doyasıya bebeklerine vermeleri gerekir. Çok çok önemli bir neden olmadığı takdirde bu besinden bebeğinizi asla mağdur etmeyin. Doyasıya bebeğinize sütünüzü verin. Hem siz vicdanen anne olarak ilk sorumluluğunuzu yerine getirin hem de bebeğinizin gelişimi için ilk önemli katkıyı en iyi şekilde ona sağlayın.

Anne Sütünün Faydaları Saymakla Bitmez

Anne Sütünün Faydaları Saymakla Bitmez

Anne sütünün pek çok açıdan pek çok yararları vardır. Bu faydalar saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Biz sizin için bu faydaları özetlemeye çalışarak bebeğiniz için anne sütünün en önemli faydalarını maddeler halinde listelemeye çalıştık. Anne sütünün faydaları

  • Anne sütü bebeğin ilk alması gereken en önemli besinlerden birisidir. Bebeğiniz dünyaya geldiğinde onu ilk olarak bu özel besinle tanıştırın.
  • Anne sütü doğal bir besindir. Hiçbir katkı maddesi bulunmadan bebeğiniz için temiz ve oldukça faydalı besinleri içeren bir besindir.
  • Anne sütünün içinde bebeğiniz için gerekli olan tüm vitamin ve mineraller bulunmaktadır. Bu açıdan ilk 6 ay sadece sütünüzle bebeğiniz beslemeniz yeterli olacaktır.
  • Anne sütü ekonomiktir. Bebeğinizin doyması için gerekli olan besin maddesi siz de hazır olarak bulunmaktadır.
  • Hiçbir pahalı mama ya da hazır gıda anne sütünün yerine tutamaz.
  • Anne sütü bebeğinizin fiziksel gelişiminden sosyal psikolojik gelişimine kadar bebeğiniz için pek çok gelişiminde ona önemli katkılar sağlar. Bu açıdan bebeğinizi en az 6 ay en çok 2 yıla kadar anne sütüyle beslemeyi asla ihmal etmeyin.
  • Anne sütü doğal koruyucudur. Bebeğiniz anne sütüyle korunacak ve bebeğinizin bağışıklığı anne sütü vasıtasıyla artacaktır.
  • Anne sütü ile beslenen bebekler ilerde pek çok hastalıklara karşı korunurlar.
  • Anne sütü ile beslenen kişilerin anne sütü ile beslenmeyenlere karşı çok daha zeki oldukları saptanmıştır.