Bilim ve Teknoloji

En Yeni Akıllı Telefon Modelleri

En iyi Akıllı Telefonlar

Teknolojinin her geçen gün kendini geliştirmesi, yeni cihazların ortaya çıkmasın sebep olduğu için, teknolojik faaliyetler sonucunda üretilen akıllı telefonlarda günümüzün vazgeçilmezleri arasına girmiştir. Akıllı telefonların, “giderek akıllanması” şeklinde belirtilen bir düşünce, son zamanlarda daha fazla düşünülmeye başladığı için, bu çerçevede daha özellikli akıllı telefonlar piyasaya sürülmüştür. Aynı zamanda en yeni akıllı telefon modelleri insanların taleplerini son raddesine kadar karşıladığı için, cebimizde bir bilgisayar taşıyormuşçasına rahat bir şekilde dolaşabiliyoruz. Peki, en yeni akıllı telefon modelleri hangileridir? Gelin bunlardan sizlere bahsedelim.

Güncel Akıllı Telefon Modelleri

Akıllı telefon piyasasında kendini geliştiren firmalar yeni akıllı telefonları piyasaya sürmüştür ancak bunlar arasında Android ve iOS’un kendine ait birer işletim sistemi vardır. Son zamanlarda Amerika ile Çin arasında yaşanan gerginlik nedeni ile Huawei’in Google ürünlerinden faydalanmasının önüne geçilmiştir. Bu durumda Huawei’in satışlarında düşüş olması beklenirken, aslında İphone satışlarında düşüş oldu, Huawei satışlarında ise kayda değer artışlar yaşandı. En yeni akıllı telefon modelleri arasında bu nedenle ilk sıralarda Samsung, İphone ve Huawei’in telefonları gelmektedir.  Şimdi sizlere bu telefon modellerinden ve özelliklerinden bahsetmeye çalışalım.

Samsung Galaxy S10 Plus

Samsung’un en yeni telefonu olan S10 Plus, sunduğu özellikler ile güncel piyasada en çok tercih edilen telefon konumunda yer almaktadır. Fiyatının yüksek olması, kullanıcılarını bu telefondan uzaklaştırmazken, özelliklerinin fazla olması onları için yeterli durumda. 6.4 inç ekran boyutuna sahip olmasının yanında, 512 GB depolama alanı, 4100 mAh güçlü bir batarya kapasitesi, 8 GB RAM ve 8 çekirdek işletim sistemine sahip bir telefondur. Bu doğrultuda Samsung’un son çıkardığı ve en iyi telefonu S10 Plus olarak karşımıza çıkıyor.

Huawei P30 Pro

Amerika ile yaşanan krize rağmen satışlarını oldukça artıran Huawei, son zamanların en iyi özellikli telefonlarını çıkarıyor. Bu telefonların başında gelen P30 Pro, 6.4 inç ekran boyutuna, 8 GB RAM kapasitesine, 4200 mAh batarya kapasitesine, 256 GB depolama alanına sahip bir telefondur. Bu özellikleri ile Çin başta olmak üzere, tüm dünya ülkelerinde sıklıkla tercih edilmektedir.

Apple İphone XS (512GB)

iOS işletim sisteminin bir ürünü olan İphone, kullanıcıların en beğendiği, sağlamlığına güvendiği bir telefon olarak bilinmektedir. Özellikle son dönemde çıkardığı en güncel telefonu olan İphone XS ile kullanıcılarını memnun etmiştir. Bu telefonda; 5.8 inç bir ekran boyutu var. Bu boyutun yanında harici SD kart desteği olmadığı için, 512 GB depolama alanı bulunmaktadır. Batarya kapasitesi 2600 mAh olduğundan dolayı kullanıcılarının en rahatsız olduğu özelliği. Bu özellikleri sebebi ile İphone’un en çok sevilen telefonu konumunda en güncelidir. Güncel piyasada kendini gerçekleştiren ve kullanıcılarının takdirini kazanan bu telefonlar, üç büyük telefon üretişinin bizlere sunduğu telefonlardır. En yeni akıllı telefon modelleri içerisinde telefon seçmekte zorlanıyorsanız, bu telefonlar üzerinde tercih yapabilir ve en özellikli telefona sahip olabilirsiniz.

admin

Yorum yap

Yorum yapmak için tıklayın