Ekonomi

Banka Dışı Kredi Veren Kurumlar

Banka-Dışı-Kredi-Veren-Firmalar

Krediler artık günlük hayatımızın vazgeçilmez unsurları arasında yer almaktadır, neredeyse toplumdaki her kesim kredi kullanarak ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Bankalar, kredi konusunda akla gelen önemli kuruluşlardır ancak herkese kredi vermez. Özellikle de bankalar arası ödeme konusunda sıkıntısı olanlar, kredilerin asgari tutarını ödemeyenler bu tarz kurumlardan kesinlikle kredi alamaz. Banka dışı kredi veren kurumlar sayesinde sizlerde bu alandaki ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz, özellikle de acil durumlarda bu kurumlar sizlere avantaj katmaktadır.

Banka kredileri alırken bir takım hususlar ön plandadır; kredi notu, kredi sicili, banka sicili, aylık gelir ve mal kayıtları gibi unsurlar devreye girmektedir. Bu alanda problem yaşayanlar Banka dışı kredi veren kurumlar aracılığı ile istediği parayı çekebilir ve hayallerine daha kolay bir şekilde ulaşabilirler. Banka dışı olan kurumsal kesinlikle yasaldır yani bu konu gündeme geldiğinde insanların aklına ilk olarak tefeciler gelmektedir. Bu kurumlar devletle ortak çalışma yürütür, yasal olarak görev ve sorumluluklarını devlete karşı yerine getirirler. Şimdi bu kurumları biraz daha yakından tanıyalım.

Banka Dışı Kredi Veren Kurumlar Listesi

Alj Finansman:  Bu kurum genel olarak otomotiv sektöründe hizmet sunmaktadır. Sıfır araç aldığınızda bu kurum aracılığı ile düşük faizli kredi alabilir ve ilerleyen zamanda aracı satarak nakit para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Evkur:  Bu mağazalarda birbirinden değişik teknolojik ürünler ve beyaz eşya modelleri bulunmaktadır. Kurum belli vadeler ile sizlere taksitli olarak ürün satmaktadır, dilemeniz durumunda almış olduğunuz ürünü az da olsa zarar ederek satabilirsiniz.

Hemenal: Anında kredi çekmek isteyenler için en doğru adreslerden bir tanesidir. Kredi kartı limitiniz kısıtlı ise ve senet gibi işlere girmek istemiyorsanız, bu kuruma başvuru yaparak kredi çekebilirsiniz.

Koç Fiat Kredi: Koç Holding ortakları arasında yer alan Fiat marka otomobillerde sizlere kredi imkânı tanımaktadır.

DD Finansman: Birçok kişi belki de en çok ev kredisi alamamaktan yakınmaktadır, bu kuruluş sizlere ev kredisi vererek uzun vadeli olarak ihtiyacınızı karşılamaktadır. Kampanya şartları sadece Türkiye sınırları içerisinde geçerlidir.

Tırsan Finansman: Bu kurum hem sıfır hem de ikinci el eşya satın alımlarına kredi imkânı tanımaktadır, şubelerden birine başvuru yapmanız yeterli olacaktır.

Banka Dışı Kredi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kredi alma işlemleri konusunda biraz titiz davranmanız gerekecektir, kredi alırken acil ihtiyacınız olduğundan belki küçük detayları göremeyebilirsiniz. İlerleyen zamanlarda ise bu durum sizlere zarar verebilir. Banka dışı kredi veren kurumlar aracılığı ile kredi alırken ilk olarak vade sayısına ve faiz oranına dikkat etmelisiniz. Sonuç olarak daha az faizli kredi veren kurumlardan yararlanmanız sizlere avantaj katacaktır. Aylık ödeme limiti olarak da kendinizi ayarlamalısınız, ödeyemeyeceğinizden fazlasını aylık tutar olarak belirlememelisiniz. Bu konuda birçok kurum olduğundan dolayı detaylı bir şekilde araştırmanız yerinde olacaktır.

admin

Yorum yap

Yorum yapmak için tıklayın