Ekonomi

Evde Ek iş Yaparak Para Kazanmak

Evden ek iş yaparak para kazanmak

Evden Ek iş isteği Arttı

Bir çok kişi günümüzde ek iş, ek gelir elde etmek için yollar aramaktadır. içinde bulunduğumuz bu zor günlerde Corona Virüs salgınına binaen daha da fazlalaşan gelir kaygısı, insanları ek iş yapma yoluna sevk ederek normalden daha çok sayıda kişi evde ek iş yapma yoluna gitmiştir. Bu salgının dışında da ek iş için aratırma yapan insanlar çok olduğu için bizlerde bu kişilere bir nebzede olsa fikir verip fayda sağlamak amacıyla evde yapılabilecek ek işlere değinmeye karar verdik

Evden nasıl para kazanırım

Evde ek iş

Yapılacak olan işlerin ister mevcut işinize ek olarak düşünebilirsiniz, isterseniz sadece bahsedeceğimiz işlere yönelebilirsiniz. Veya hanımlar evde işleri bittikten sonra arta kalan zamanlarda ev ekonomisine katkıda bulunmak için kendine uygun olabilecek işlerin detaylarına bakıp yapabileceği işi seçebilir. Peki evde ne gibi işler yapılabilir. Yapılacak ek işlerin bazısı bilgi gerektirirken, bazıları ise sadece zaman ayırarak yapılabilecek ek işlerdir. Gelelim evde yapılabilecek bazı işlerin detaylarına

Makale Yazarak Para Kazanmak

Makale yazarlığı, evde yapılabilecek ve hemen hemen her yaş da kişilerin düşünebileceği iştir. Bu iş ile günümüz teknoloji ve şartlarında bir hayli para kazanmak mümkündür. Makale yazarlığı web sitelerinin çoğalmasıyla ve internet üzerinden ticaretin artmasıyla rövanşta olan bir iş haline geldi. Bu iş sayesinde bir çok kişi ev dahi geçindirebilmektedir. Çeşitli web sitelerine bildiğiniz konularda makaleler yazabilecekken bilmediğiniz konularda ise ufak çaplı araştırma yaparak makaleleri tamamlayabilirsiniz.

Evden makale yazarak nasıl para kazanlır?

Makale yazarlığı işlerini nereden bulurum?

Çeşitli web master platformlarında, örn : wmaracı, r10 ve ticari platformlarda örn: bionluk gibi yerlerde üyelik açarak yazabileceğiniz makale türlerini ve örneklerini girip iş detayları hakkında bilgi vererek kişilerin sizlere bu platformlara ekleyeceğiniz iletişim kanları aracılığı ile ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Buralara ekleyeceğiniz ilanlardan editör veya makale ihtiyacı olan kişilerin sizlere ulaşmasına imkan sağlayabilirsiniz.

Makale yazarlığından ne kadar kazanırım?

Yapacağınız bu işten 100 kelime başına ortalama 2 tl gibi bi ücret kazanmanız mümkün. yazacağınız makalelerin her birisini 200 kelime ortalama olarak düşünürsek ve bu uzunlukta günde 10 makale yazdığınızda günlük olarak 40.00 tl, aylık ise 1.200 tl gibi bir miktar kazanmanız mümkün olacaktır. Bu kendinizi çok zorlamadan kazanabileceğiniz miktar olup zamanla bu işten zamanla çok daha iyi ücretler kazanmanız mümkün olacaktır.

ingilizcer Makale Yazarak Para kazanmak

Makale yazarlığının bir diğer türü ise yabancı dilde makale yazmak olacaktır. Eğer yabancı diliniz varsa hem daha çok iş alma hemde daha iyi paralar kazanma şansınız olacaktır. Genellikle ingilizce başta olmak üzere yabancı dil üzerine makale yazan kişileri arayanların sayısı bir hayli fazladır.

İngilizce Makale yazarak Para Kazanmak

ingilizce makale yazarlığı için işleri nereden bulurum?

Türkçe editörlük ve makale yazarlığı için yukarıda vermiş olduğumuz platformlarda yani web master forum, ticaret forumları gibi yerlerde ilan açarak Türkiyede ingilizce içerik gerektiren web site sahiplerinin sizlere ulaşmasını saplayabilirsiniz. İngilizce makale yazarlığı ve editörlük işi için Türkçeye ek olarak yabancı ticaret forumları ve mecralarına da ilan vererek yurt dışında ki kişilere de hizmet sağlamanız mümkün. Örn: fiver . Bu sayede vereceğiniz hizmetin bedelini Dolar veya Euro olarak alacağınız için Türkiye’den alacağınız işlere nazaran çok daha fazla paralar kazanabilirsiniz.

ingilizce makale yazarlığından ne kadar kazanırım?

Yabancı dil gerektiren bu işten 100 kelime de ortalama 7 TL gibi bir ücret kazanılmaktadır. Türkçe makale yazarlığında vermiş olduğumuz örneğe göre hesaplama yaptığımızda günde 10 adet 200 kelimelik makale yazdığınız da 140.00 TL gibi bir ücret almış olursunuz. Günde rahatlıkla yazabileceğiniz bu makaleleri 1 ay devam ettirdiğiniz sürece aylık 4.200.00 TL gibi bir miktara rahatlıkla ulaşırsınız.

Web Tasarım Yaparak Para Kazanmak

Evden yapabileceğiniz ve bilgi gerektiren bu iş kolunda ise çok iyi kazanç elde etmeniz mümkün. Böyle bir beceriniz varsa web tasarım ile ilgili bilgiye sahipseniz evden çeşitli firma, kuruluş veya kişilere hizmet vererek evde web tasarım yaparak para kazanabilirsiniz.

Evden web tasarım yaparak para kazanmak

Web tasarım işlerini nereden alabilirim?

Yapmış olduğunuz bu işi çeşitli forumlarda ilan açarak icra edebilecekken. Kendiniz için tasarlayacağınız bir web sitesi için Google reklamı açarak da kişilerin sizlere ulaşmasın sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda web sitesi olmayan firmaları çeşitli firma rehberlerinden tespit ederek buralara e-posta yolu ile teklif göndererek iş alma olasılığını artırabilir, web sitesi olan firma ve kuruluşların ise günümüz teknolojisine uygun web sitelerinin olmadığını gördüğünüz taktirde bu kişilere ve kuruluşlara da mail ile ulaşarak web sitelerini yenileme gibi bir teklif gönderebilirsiniz.

Evde web tasarım yaparak ne kadar kazanabilirim?

Web tasarım işi yapacağınız işin kalitesine ve büyüklüğüne göre değişecektir. Ortalama olarak belirleyeceğiniz bir ücrete göre bunun tahminini sizler daha iyi bir şekilde yapabilirsiniz. Genellikle hazır şablon web sitelerini 500.00 TL gibi bir ücretle yapan kişiler bulunmaktadır. Bu kişiler WordPress alt yapısını kullanıp hazır temaları aldıkları işlere uyarlayarak pazarlamaktadır. Tamamen kendinize ait olarak yapacağınız web tasarım işlerinden çok daha fazla kazanmak mümkün olacaktır. Kısacası işi almak içinde, ücretleri belirlemek içinde yapmış olduğunuz tasarımlar bu işte belirleyici olacaktır

El işi yaparak para kazanmak

El işi Yaparak Para Kazanmak

Eskiden evde kadınlar çocukları, eş dost ve akrabaları için kazak, yelek gibi el işleri yapardı hemen hemen tüm kadınlar bu el işlerine yatkındı. Bunlardan farklı olarak dantel, yatak odası vs… gibi el işleri de yaparak evlerini daha hoş bir görüntüye kavuştururdu. Bu şuan özellikle sosyal medyanın hayatımıza girmiş olması ve kadınların bu işlerle artık çok fazla ilgilenmiyor olması, bu işi bilen kadınlar için kazanç kapısı haline geldi. Yapılan bu işlerin aranır hale gelmiş olması el işinde becerikli olan ev kadınlarının ev ekonomisine katlı sağlamak için kullandığı işlerdir. Sizlerde bu işe yatkınsanız, biliyorsanız veya öğrenebilirseniz evde el işi, örgü, dantel yaparak para kazanabilirsiniz.

Yaptığınız el işleri için nereden alıcı bulabilirsiniz?

El işlerini pazarlayabildiğiniz en etkili pazar sosyal medya hesaplarınız dır. Bu tarz işleri sosyal medyadan sayfa veya profil oluşturarak pazarlayabilirsiniz. instagram ve Facebook başda olmak üzere sosyal medya platformlarında yaptığınız el işlerinin fotoğraflarını çekip fiyatlarını yazarak direk olarak almak isteyen kişilere ulaşabilirsiniz. Sosyal medya hesaplarınızı takip eden kişiler çok fazla yoksa ve burada ki kişilerin sayısını artırmak ve daha fazla kişilere el işlerinizi ulaştırmak isterseniz sosyal medya hesaplarınıza atmış olduğunuz ilanlar için reklam verebilirsiniz. Bu sayede daha çok kişiye ulaşmış olursunuz. Sosyal medya hesaplarına ek olarak ürünlerinizi sahibinden, gitti gidiyor, n11 gibi platformlarda dükkan açarak ve ilan ekleyerek de satabilirsiniz.

Evde el işi yaparak ne kadar kazanırım

Evde el işi yaparak ne kadar kazanç sağlayacağınızı maalesef tam veya ortalama olarak söylemek pek mümkün değildir. Vereceğiniz reklama, yada ulaşabileceğiniz kişi sayısına göre bu ücret değişkenlik gösterir. Burada sizlere sadece ne kadar çok kişiye ulaşır ve ne kadar kaliteli işler yaparsanız o kadar çok satış yapabilirsiniz diyebiliriz. Ortalama olarak bu işleri yapan kişilerin vermiş olduğu fiyatlara yakın ücretle satış yapmanız ürünlerinizi daha hızlı pazarlamanız için yardımcı olur.

admin

Yorum yap

Yorum yapmak için tıklayın