Ekonomi

Kredi Faiz Oranları

Kredi Faiz oranları
2020 bankaların faiz oranları .

Bankalardan hizmet alan kişilerin yakın markaçı altına aldığı konulardan birisi de kredi faiz oranları denilebilir. Çünkü yüksek faiz oranları kredi sahiplerinin de ödemelerde zorluk yaşamasına neden oluyor. Kredi kullanmak isteyen pek çok kişi krediler de ki son faiz güncellemesinin ne olduğunu öğrenmek istiyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan açıklama sonrasında ise konut için kredi çekecek olan kişiler 0.79 faiz oranı ile karşı karşıya kalacak. Konut kredisi için faiz oranının bu denli rakamlara ulaşması da doğal olarak vatandaşlar nezdinde sevinç yaratmaya neden oldu. Ziraat Bankasının tüketici kredisi için en son güncellenen faiz oranına bakıldığı zaman 1.12 olduğunu söyleyebiliriz. Bu oran taşıt kredisi için 1.02 olurken, konut kredisi için ise 0.99 olacak.
Diğer bankalara göz atıldığı zaman ise Halk Bank müşterilerinin yararlanacağı kredi faiz oranlarında tüketici kredisi için 1.15 olurken, taşıt kredisi için 1.02, konut kredisi için 0.99 olacak.

2020 banka kredi faiz oranları,

Bankaların Kredi Faiz Oranları

Vakıfbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi, Akbank gibi daha sayabileceğimiz pek çok bankanın da kredi faiz oranları ile ilgili son yenilik yapılmış oldu. Buna göre bankaların faiz oranlarını şu şekilde belirtmemiz mümkün olacak.

Vakıf Bank Faiz Oranları: Tüketici Kredisi 1.12
Akbank faiz oranları: Tüketici Kredisi: 1.45
İş Bankası faiz oranları: Tüketici kredisi: 0.99
Garanti Bankası faiz oranları: Tüketici kredisi : 1.09
Yapı Kredi Faiz Oranları: Tüketici kredisi: 1.73
Deniz Bank Faiz oranları: Tüketici kredisi: 1.53

Faiz oranların geçen senelere oranla bu yıl daha da aşağıya çekilmiş olması, vatandaşlarında daha rahat bir şekilde taşıt ya da ev kredisi çekebilmelerine zemin hazırlamış durumdadır. Önceki seneler bankaların tüketicilere sunduğu kredilerde faiz oranları çok fazlaydı. Bu durumda kredi sahiplerinin ister istemez şikayetlerine sebep oluyordu. Fakat bu yıl yapılan düzenlemelerle birlikte bankaların müşterilerine sunmuş olduğu kredilerinde ki faiz oranları daha da aza indirilmiş oldu. Bu sayede banka kullanıcıları da bundan sonra kredi ödemelerini eskiye oranla daha kolay şekilde yapma şansına sahip olacak.