Ekonomi

Senetle Motor Almak

Senetle motor almak

Günümüzde bankalardan kredi notunun düşük olmasından veya sicilinin kötü olmasından dolayı kredi çekemeyen binlerce kişi bulunmaktadır. Bu kişiler motor almak için kredi çekme alternatiflerini araştırmaktadır. İşte sizlere motor almak istiyorum bankadan kredi çekemiyorum ne yapmalıyım diyenler için yol haritası. Öncelikle Senetle motor almak isteyen kişilere uyarımız, tefecilerden para almak yasal olarak suçtur ve bu suça biz dahil hiçbir internet sitesinin aracılık etmemesi gerekmektedir. Bizim bu konuyu yazma nedenimiz senetle motor almak için borç para arayan kişilere alternatif acil para bulma yollarını sunmaktır. Özellikle geçtiğimiz yıllarda bu tür yerlerin yaygınlaşmasıyla beraber birçok kişi Senetle motor veren yerlerin adres ve telefon numaralarını merak etmişlerdir. Sicili bozuk olmasından dolayı bankalardan kredi çekemeyen bu kişiler, senet karşılığında motor almak istemektedir. Ne yapmalıyım diye kara kara düşünenlere özel olarak güncel ve yararlı bilgileri bu başlık altında toparladık.

Senetle Motor Satan Yerler

Galeriden peşinatsız bir şekilde motor alabilirsiniz. Fakat gitmek istediğiniz galerici sizin için güvenilir olması gerekmektedir. Aksi takdirde birçok dolandırıcılık sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden galerinin ya tanıdık aracılığıyla olmalı ya da iyice araştırılmış bir yer olması oldukça önemli bir konudur. Diğer bir konu ise, galeriye gittiğinizde size uygun olan motoru seçtikten sonra yapmanız gereken peşinatsız senet almak istediğinizi galericiye belirtmek. Yani, bankalarda olduğu gibi bu gibi durumlarda peşinatları belirlemede sıkıntı yaşanılmaz. Genellikle satıcı kendi adına kredi çekerek o şekilde ödemenizi de isteyebilmektedir ya da kendi imkanları dahilinde size istedikleri gibi kredi sunabilmektedirler. Son olarak, bazı gerekli noter işlemlerinin yapılmasıyla birlikte artık motorunuzu alabilirsiniz. Galeriden senetle motosiklet almanın birçok riskli olduğu durumları olsa da bunları engelleyebilirsiniz. Öncelikle, eğer hiç motordan anlamıyorsanız veya hiç senetle alakalı bir işiniz olmadıysa, oraya giderken yanınızda tecrübeli bir yakınınızı almanızda fayda vardır. Çünkü günümüzde dolandırıcılar oldukça fazladır ve anlamadığınız durumlarda bunları fark edemeyebilirsiniz. Bu yüzden motordan anlayan birisiyle giderseniz sizin için sorun olmayacaktır. Bir diğer sorunlardan bir tanesi de senetle aldığınız motorrun faizi daha fazla olmasıdır. Yani, senetle motor almak istiyorsanız bankalarda ödeyeceğiniz faizlerden daha fazla faiz ödemek zorunda olacağınızı aklınızdan çıkarmayınız. Son olarak, tek bir senet yapmak yerine her ay ödeme yapacağınız kadar senet yaptırtmaya dikkat edin. Böylece siz ödedikçe senedinizi yok ederek borcunuzdan da düşmüş olursunuz.

Senetle Motosiklet Satın Almak

Senetle motosiklet satın alma özellikle bankalardan taşıt kredisi alamayan kişilerin imdadına çeken bir uygulama halindedir. Motora ihtiyacı olan kişiler böylelikle bankaya gereksinim duymadan istedikleri aracı, peşinatlı veya peşinatsız bir şekilde satın alabilir. Özellikle aylık gelire sahip olan ödeme gücü bulunan kişiler bu şekilde istedikleri motora daha rahat şartlar altında ulaşabilir. Öte yandan faiz oranı fazla olduğundan dolayı, istediğiniz motor modelini piyasaya nazaran daha yüksek bir ücret üzerinden alırsınız. Günümüz şartlarında 17 ile 20 bin TL arasında alabileceğiniz düşük fiyatlı bir motoru, senet yöntemiyle 25-26 bin TL aralığında satın alabilirsiniz. Bu nedenle gerçekten acil bir ihtiyaç söz konusu değilse ve bankalarda kara listede bulunmuyorsanız senetle motor alma fikrini biraz daha ayrıntılı bir şekilde düşünebilirsiniz. Senetle motor faizleri ise her galerici tarafından farklı olarak belirleniyor. Galericiler istedikleri faiz oranı üzerinden senetle motor satma yolunu tercih ediyor. Bu nedenle senetle motor konusunda tek bir faiz oranı vermek mümkün değildir.

admin

Yorum yap

Yorum yapmak için tıklayın