Felsefe ve Psikoloji

Mutlu Hayatın Sırrı Nedir?

Mutluluğun sırrı nedir?

Hayatımız boyunca aslında iyi bir hayat yaşamak, aile kurmak, iyi bir okul kurmak, iyi bir iş sahibi olmak için çalışır dururuz. Bunları yaparken sonuç olarak mutlu olmak için yaparız. Hayatımızın her döneminde mutlu ve mutsuz olduğumuz dönemler elbet vardır. Çoğu kişi mutluluğun para kazanmaktan geçtiğini düşünür, kimisi sağlıklı olmak der, kimisi de mutlu bir aileye sahip olmak mutluluk demektr diye düşünür.

Peki gerçekten Mutluluğun Sırrı Var Nedir?

Mutlu olmak için sağlık şarttır. Sağlıklı bir hayat sürüldüğünde diğer yapılacak olanları hedeflemek ve hayal etmek mümkündür. Para kazanmak, okumak, işe girmek, aile kurmak için en başta sağlıklı olmak gerekir.

O Halde Mutluluğun Sırrı Sağlık mıdır?

Mutluluk Sağlıktan Geçer

Bizce evet, şöyle bir düşünelim, hafif bir hastalık geçirip evde yatmak zorunda kaldığınız zamanlar olmuştur ve bu dönemler de gözünüz ağrılarınızın geçmesi ve sağlıklı olmaktan başka hiçbir şey görmez.

  • En güzel yemekler önünüze gelse yemek istemezsiniz.
  • En sevdiğiniz arkadaşınız yanınıza gelse sohbet edemeyecek halde olursunuz.
  • Çalıştığınız iş ile ilgili terfi almış olsanız işe gidemezsiniz.
  • Çok iyi bir çalıştığınız sınava gitmek için haliniz olmaz.
  • Bir iş başvurusundan olumlu dönüş geldiği taktirde çok isteseniz de görüşmeye gidemezsiniz.

Ufacık bir sağlık sorununda durum buysa eğer o zaman bize göre evet mutluluğun sırrı sağlıktan geçer
Önce sağlığınıza dikkat edecek ve sağlıklı birer birey olacaksınız akabinde tüm hayalleriniz için sağlıklı bedeniniz ve ruhunuzla çalışmaya, hedefe koşmaya başlayacaksınız. istekli olacaksınız, azmedeceksiniz ve sonrası kendiliğinden gelecektir.